2012.10.03, 11:49
Eglė Juršytė
Vyriausybė posėdyje trečiadienį numatė, kad su Seimo rinkimais kitą savaitgalį vyksiančiam konsultaciniam referendumui dėl naujos atominės jėgainės būtų skirta papildomi 1,93 mln. Lt.
Po šio sprendimo referendumui iš viso numatoma nebe 6,58 mln.Lt, o 8,51 mln. Lt.
Pinigus numatoma skirti iš Privatizavimo fondo. Papildomų lėšų vasarą paprašė Vyriausioji rinkimų komisija. Jos turi būti skirtos apygardų ir apylinkių komisijų narių užmokesčiui, biuleteniams spausdinti bei kitoms reikmėms.
Ingrida Šimonytė, finansų ministrė, po posėdžio pabrėžė, kad jei referendumą būtų tekę rengti atskirai nuo rinkimų, išlaidos galėtų būti apie du kartus didesnės.
Seimo rinkimams valstybės biudžete numatyta per 20 mln. Lt.
Referendume gyventojai pareikš savo nuomonę, ar Lietuvoje reikia statyti naują atominę jėgainę. Kad referendumas įvyktų, reikia, jog ateitų bent pusė rinkėjų. Šio balsavimo rezultatai valdžios institucijoms nebus privalomi laikytis.
