2013.04.27, 15:33
UAB „Kelionių agentas“ siūlo būdą norintiems keliauti individualiai, bet sutaupyti laiko ir pinigų. Daugiau nei metus veikianti įmonė tarpininkauja tarp keliautojo ir kelionių organizatorių, automobilių nuomos bendrovių, viešbučių. Šiuos metus įmonė jau planuoja baigti pelningai.
„Planuodami keliones, žmonės mano, kad gali viską padaryti patys. Bet juk automobilio patys neremontuojame, ieškome meistrų. O juk galėtume ir detalių internetu nusipirkti, ir pagal instrukcijas automobilį susitaisyti. Taigi mes stengiamės įgyvendinti individualius kliento poreikius. Rasti ir pasiūlyti konkrečiam žmogui tinkančių kelionių“, – aiškina Andrius Jovaiša, Kaune įsikūrusios UAB „Kelionių agentas“, valdančios tokio paties pavadinimo tinklalapį, direktorius.
Perviliojo darbuotojus
Kaip pasakoja p. Jovaiša, įmonė veikia pagal tokį principą: atlieka tarpininko vaidmenį – pardavinėdami kitų teikiamas paslaugas, jie gauna komisinių.
Andrius Jovaiša, UAB “Kelionių agentas” direktorius.
„Pavyzdžiui, turime prisijungimus prie viešbučių rezervavimo sistemos, skirtos tik kelionių agentūroms. Taigi už parduotas paslaugas gauname komisinių mokesčių iš viešbučių, kelionių agentūrų, automobilių nuomos bendrovių“, – įmonės veiklos pobūdį apibūdina pašnekovas.
Kai p. Jovaiša ėmėsi šio verslo, dažnas sakė, kad veikla vargu ar bus sėkminga.
„Esu ekonomistas, mėgstantis keliauti. Todėl derinau žinias ir pomėgį, atrodo, kad neapsirikau“, – užtikrintai kalba pašnekovas.
Šiuo metu įmonėje dirba 4 darbuotojai. Verslininkas neslepia, kad iškart ieškojo savo srities profesionalų, todėl į darbą žmonių be patirties nepriėmė.
„Kiekvienas turi dirbti savo darbą. Taigi aš rūpinuosi finansais, o darbuotojai aptarnauja klientus. Kai ieškojau darbuotojų, dairiausi į šioje srityje jau dirbančius žmones. Neslėpsiu, darbuotojus teko persivilioti iš kitų šia veikla užsiimančių bendrovių“, – atvirai apie darbuotojų paiešką kalba įmonės vadovas.
Įmonėje dirbantys specialistai pasiskirstę pagal veiklos sritis: vienas rūpinasi vizomis ir bilietais, kitas – poilsinėmis kelionėmis ir t. t.
Investicijos atsiperka
Prieš imdamasis savo verslo p. Jovaiša kišenėje turėjo kelis tūkstančius litų santaupų. Supratęs, kad verslui kurti reikia didesnių investicijų, ėmė ieškoti finansavimo šaltinių. Verslininkas kreipėsi į Akademinę kredito uniją ir gavo 50.000 Lt paskolą iš Verslo skatinimo fondo. Gautas lėšas investavo į įmonės tinklalapio kūrimą, biuro baldus, darbuotojų kompiuterius.
„Visgi gautų lėšų viskam neužteko. Verslo plane išdėstyti skaičiavimai nuo realybės skyrėsi. Reikėjo apie 20% daugiau pinigų“, – skaičiuoja p. Jovaiša.
Nors pirmieji veiklos metai buvo gana sėkmingi, verslininkas neslepia, kad reikėjo ieškoti papildomų lėšų, nes apyvartinėms verslo pradžios lėšoms gautos paskolos neužteko. Pašnekovo nuomone, reikia būti pasiruošus, kad pirmaisiais verslavimo metais teks dar investuoti į vykdomą veiklą.
„Prasidėjus antriesiems įmonės gyvavimo metams, manau, šįmet jau džiaugsimės pelnu, nes dabar įmonės išlaidos ir įplaukos balansuoja ties nuliu“, – optimistiškai finansines gaires braižo verslininkas.
Išnaudoja feisbuką
Kiekvienai naujai įmonei reikia rasti kelią pas klientą. Taigi pradėjusi veiklą įmonė lėšų skyrė ir reklamai. Visgi praėjo šiek tiek laiko, kol atrado tinkamą informacijos apie save sklaidos būdą. Mat kai kurie pasirinkti reklamos būdai apčiuopiamų vaisių nedavė.
„Esame įsikūrę gana judrioje Kauno vietoje, kur dideli žmonių srautai. Taigi atspausdinome lankstinukų, dalijome juos, bet informacija vartotojo nepasiekė. Metus kabojo lauko reklama, tačiau ji priviliojo tik du klientus“, – apie nepasiteisinusias reklamos priemones kalba verslininkas.
Vis dėlto net ir iš nesėkmių galima pasimokyti. Pasak p. Jovaišos, šie reklamos bandymai padėjo apsibrėžti, kokie yra potencialūs klientai. Paaiškėjo, kad tai žmonės, reikiamos informacijos ieškantys internete.
„Taigi dabar daug investuojame į savo paskyros feisbuke priežiūrą. Turime apie 30.000 gerbėjų. Taigi kasdien feisbuke dedame 2–3 kelionių pasiūlymus, paprastai paskutinės minutės. Be kelionių pasiūlymų, įkeliame keliautojams aktualios informacijos apie kitas šalis. Nevengiame draugiškai pabendrauti, pavyzdžiui, publikuojame nuotaiką keliančią nuotrauką su šmaikščiu prierašu“, – apie būdus, kaip pasinaudoti feisbuku, pasakoja p. Jovaiša.
