2013.03.11, 20:36
Antrus metus veikiančios „Fėjų“ kepyklėlės vadovai įsitikinę, kad gerų rezultatų pasiekti leidžia sėkmingai pasirinktos patalpos ir sprendimas susitelkti į konditerijos gaminius.
Pastaraisiais metais tiek sostinėje, tiek mažesniuose miestuose randasi naujų kepyklėlių, kurių įkūrėjai tiki, kad būtent jų kepiniai, jauki aplinka ir aptarnavimas praeiviams taps įpročiu užsukti ir šio bei to skanaus įsigyti. Tie, kurie kepyklėles atidarė vieni pirmųjų, lankytojų stoka skųstis negali, nors aštrėjanti konkurencija kaskart verčia ieškoti naujų sprendimų, padedančių išlaikyti nuolatinius klientus. Sudėtingiau naujoms kepyklėlėms, nes joms reikia patraukti pirkėjus. Tačiau jei įsikuri tinkamoje vietoje ir randi, ką įdomaus pasiūlyti lankytojams, tai padaryti įmanoma.
Virginija Dunčienė, Vilniaus UAB „Skanulis“, kuriai priklauso „Fėjų“ kepyklėlė, direktorė, įsitikinusi, kad jei tik turi noro ir nestokoji fantazijos, tavo verslui turėtų pasisekti.
„Veikiame antri metai ir skųstis negalime. Jei užsidegi savo įmonės idėja, net lėšų, kurių reikia pradedant bet kokį verslą, įmanoma rasti“, – sako ji.
Įmonės įkūrėjai verslą pradėjo skolintomis lėšomis: iš banko gavo 100.000 Lt paskolą su INVEGA garantijomis. Paskola suteikta 4 metams. Ponia Dunčienė pasakoja, kad norint ją gauti teko rašyti verslo planą, kuriam keliami kai kurie reikalavimai atrodė nelabai logiški.
„Toks jausmas, kad formaliais dalykais buvo daromos dirbtinės kliūtys. Tačiau kai jas įveiki, paskolą gauni. O kokio nors banko darbuotojų susireikšminimo ar skeptiško požiūrio į pradedančiuosius verslininkus nepastebėjau“, – apie verslo pradžią pasakoja pašnekovė.
Virginija Dunčienė, “Fėjų kepyklėlės” vadovė. Impulsas buvo patalpos
Kepyklėlę p. Dunčienė įkūrė kartu su vyru. Jis turėjo šiek tiek patirties konditerijos versle. Idėja dirbti sau buvo brandinama jau kuris laikas, tačiau konkrečių žingsnių jai įgyvendinti šeima nesiėmė.
„Vieną kartą ėjome J. Basanavičiaus gatve ir pamatėme, kad ties judria sankryža nuomojamos patalpos, kur anksčiau buvo maisto prekių parduotuvėlė. Tai persmelkė tarytum ženklas iš viršaus: jei norite imtis verslo, prašom, yra net tinkamos patalpos“, – šypsosi verslininkė.
Patalpos buvo patrauklios ne tik tuo, kad šalia – dideli praeivių srautai, troleibusų stotelės, aplinkui gyvena ir zuja nemažai studentų, bet ir tuo, kad yra netoli Dunčių namų.
Be sutapimo neapsieita ir renkant pavadinimą kepyklėlei: Kaziuko mugėje būsimieji verslininkai pamatė žymią Lietuvos lėlininkę, kuri buvo prisiuvusi įvairių angeliukų, nykštukų, fėjų.
„Tos lėlės mus pakerėjo. Taip ir įsivaizdavome jas savo kepyklėlėje. Nusipirkome arti 10 fėjų lėlių ir jas pas save apgyvendinome. Iš jų ir gimė įstaigos pavadinimas, nes pasivadinti, tarkime, Gnomų kepyklėle būtų nei šis, nei tas“, – pasakoja p. Dunčienė.
Darbuotojai nesikeičia
Šiuo metu kepyklėlėje dirba 8 žmonės. Įmonės vadovė džiaugiasi, kad didžioji dalis darbuotojų dirba nuo pat veiklos pradžios. Gaminių receptūras iš pradžių kūrė viena konditerė, dabar juos tobulina ir naujų kepinių idėjų teikia visas kolektyvas.
„Pas mus dirbti smagu, tuo labai džiaugiuosi. Kai darbuotojos yra geros nuotaikos, tai iš karto persiduoda ir lankytojams, taigi grįžti į mūsų kepyklėlę skatina ne tik gaminiai, kurių asortimente yra per 100, bet ir jauki aplinka, šiltas aptarnavimas, nuoširdus bendravimas. Negi pas fėjas galėtų būti kitaip“, – nusijuokia „Skanulio“ bendraturtė.
Blaškytis neverta
Ar kepyklėlėse verta prekiauti tik konditerijos produktais, ar lankytojams siūlyti užkąsti ir šio to stipriau? Maitinimo įstaigų savininkų nuomonės išsiskiria. Tarkime, Vilniaus kepyklėlėse „Bandelių namai“ ar „Dangiški migdolai“ galima ir salotų užkrimsti, išsrėbti sriubos lėkštę ar pasistiprinti dienos pietumis. Toks sprendimas pritraukia daugiau lankytojų ir padeda didinti apyvartą.
„Fėjų“ kepyklėlėje nieko panašaus nesiūloma. Iš pradžių čia buvo bandyta lankytojus vilioti blynais ar kitais patiekalais, bet netrukus tokio sprendimo atsisakyta.
„Pirma, mūsų kepėjos visko padaryti paprasčiausiai nespėjo. Antra, norint siūlyti karštųjų patiekalų, reikia daugiau vietos ir jiems paruošti, ir valgytojams susodinti. Todėl nusprendėme kepti tik bandeles, sausainius ir pyragus. Tiems, kurie nemėgsta saldumynų, siūlome kibinų, picų, bandelių su pievagrybiais ar mėsa. Beje, nesaldžių produktų parduodame iš tiesų nemažai, taigi imantis konditerijos verslo būtina atsižvelgti ir į tai, kad ne visi lankytojai mėgsta smaližiauti“, – pabrėžia verslininkė.
