2013.02.01, 12:55
Irma Ozturhan
Vilniuje vasarą atidaryta pirmoji lietuviška šaldyto jogurto ledainė „Yogis“ po pusmečio duris pravėrė ir uostamiestyje. Kavinės savininkai teigia, jog niša buvo atvira, o strategiškai parinkta vieta miesto centre turėtų pritraukti tikslinį vartotoją – jaunimą.
Audra Žilėnaitė, viena iš „Yogio“ įkūrėjų, sako plėtros bent kurį laiką neplanavusi, tačiau netruko atsirasti klaipėdiečių, susidomėjusių šaldyto jogurto verslu ir panorusių tokias kavines atidaryti Klaipėdoje.
„Buvo ir iš Kauno, bet netgi plečiant verslą frančizės būdu tikslas yra vienas – kad sutaptų požiūriai ir vizija ir kad susitikęs su žmogumi, suprastum, kad jis „Yogį“ mato lygiai tokį patį, kaip ir mes“, – tai, jog dirbti renkasi ne su bet kuo, akcentuoja p. Žilėnaitė.
Pasak jos, „Yogio“ tikslas – stebinti tuo, ko kitoje kavinėje nesurastum, išsiskirti savo produktu ir aptarnavimu. Be šaldyto jogurto, klientus bandoma pritraukti taivanietiškomis arbatomis su sulčių burbulais. Kavinėse yra knygų lentynėlės, veikia interaktyvus žaidimas, ir anot p. Žilėnaitės, visa tai kuria bendrą „Yogio“ filosofiją.
Tomas Ruzgaila, kavinės Klaipėdoje savininkas, apie „Yogį“ sako sužinojęs iš spaudos, todėl susidomėjęs verslo idėja nutarė apsilankyti Vilniuje. „Susitikome su Audra ir tą pačią dieną preliminariai sutarėme, kad dirbsime kartu. Pasiskaičiavome – viskas tiko, pradėjome“, – kaip užgimė verslo planas, aiškina p. Ruzgaila.
Daugiau į jaunimą orientuotą kavinę verslininkas įkūrė uostamiesčio centre, motyvuodamas tuo, jog šalia veikia nemažai mokyklų, kur yra tikslinės vartotojų grupės srautas. Be to, vasarą miesto centre yra pakankamas judėjimas, atvyksta turistų. Šaltuoju sezonu verslo atsvara – prekyba kava išsineštinai, keksiukais. Planuojama visus metus prekiauti ir vafliais, taip pat organizuoti įvairius renginius, knygų pristatymus.
Investicijos į verslą, neskaičiuojant vienkartinio frančizės mokesčio, atsiėjo apie 100.000 Lt. Kavinėje, be vadovo, dirba dar trys žmonės – studentai.
Ponas Ruzgaila pažymi, kad pats būdamas klaipėdietis jaučia vietų, skirtų jaunimui leisti laiką, stygių, todėl tikisi užpildyti šią nišą. Be to, verslininkas akcentuoja, jog kavinėse nebus prekiaujama alkoholiu. „Nebūtinas alkoholis, jei nori linksmai praleisti vakarą“, – verslą vertybėmis grindžia p. Ruzgaila.
