Kas nepalaužia, tas sustiprina

2013.01.26, 18:45

Nors sunkmetis skaudžiai palietė sulčių barą „Sulčius“ – apyvarta sumažėjo dukart, – tačiau savininkai nenuleidžia rankų ir baro uždaryti neketina. Verslui leidžia išgyventi asmeninis aptarnavimas ir neįpareigojama aplinka.

1995 m. sveiką gyvenimo būdą propoguojanti šeima įkūrė sulčių barą. Padirbusi gerą dešimtmetį, šeimyna nusprendė kraustytis gyventi į kaimą ir pardavė verslą. 2007 m. Dovilė Nikiforova su bendraminčiais įsigijo sulčių barą.

„Tuo metu jau augo susidomėjimas ekologija, sveika gyvensena, sveikuolių produktais. „Sulčius“ jau turėjo nemenką įdirbį, mums reikėjo tik puoselėti ir plėtoti verslą. Be to, panašių produktų rinka dar nebuvo užpildyta“, – pasakoja p.  Nikiforova, sulčių baro „Sulčius“  bendraturtė.

Įsigiję verslą, naujieji savininkai gerokai praplėtė asortimentą. Pagausėjo sulčių įvairovė, pradėta prekiauti ekologiška buitine chemija, ajurvedinėmis arbatomis, džiovintais vaisiais, užaugintais ekologiškuose ūkiuose. Praplėtus asortimentą, pasak p. Nikiforovos, imtasi dar vieno plėtros žingsnio – šviežias sultis pradėta pristatinėti į biurus.

„Pirmiausia pažįstami ėmė klausinėti, ar pristatome sultis į darbovietes. Vėliau pagalvojome, kad vertėtų pasiūlyti tokią paslaugą, nes niekas kitas tuo metu to nedarė. Kadangi esame nedidelis verslas, pas klientus ėjome patys. Aplankėme netoliese esančius biurus, taip pat nuėjome pas tų biurų, kuriems jau tiekėme sulčių, kaimynus, juos irgi supažindinome su idėja“, – apie naujos paslaugos pristatymą potencialiems klientams pasakoja verslininkė.


Sulčių baras Sulčius” Vilniuje, Totorių g.15 Nuotrauka: Vladimiro Ivanovo

Sunkmetis pristabdė verslą

Ponia Nikiforova neslepia,  kad verslauti sekėsi neblogai, tačiau ekonominis sunkmetis smarkiai pakoregavo verslą.

„Ekonominio pakilimo metais, kai darbdaviai stengėsi bet kokia kaina išlaikyti darbuotojus, galėjo juos lepinti, užsakymų turėjome nemažai. Sunkmečiu užsakymų gerokai apmažėjo. Anksčiau į biurus tiekdavome sultis 3 kartus per savaitę, o dabar liko tik pavieniai užsakymai“, – krizės išbandymus prisimena p. Nikiforova.

Anot verslininkės, net ir pasibaigus sunkmečiui, verslas gyvas daugiausia iš idėjos. Ponia Nikiforova aiškina, kad ekonominiu sunkmečiu įmonės apyvarta krito beveik 2 kartus. Verslininkė prabyla ir apie kitą, sulčių verslui nepalankų aspektą.

„Pasakyčiau, kad krizė suformavo naujus klientų įpročius. Ta dalis klientų, kurie rūpinasi sveikatinimusi nepriklausomai nuo to, yra pinigų ar ne, lankosi nuolatos. Tačiau tie lankytojai, kurie rinkosi mus kaip malonų laiko praleidimo būdą, atrakciją, sunkmečiu ėmė taupyti ir pas mus nebeateina. Suprantama, juk sultys nėra pirmo būtinumo prekė“, – klientų sumažėjimą tarsi pateisina moteris.

Neuždarys, bet ir neplės

 „Mesti, uždaryti įmonę visada galima. Tačiau daugelis sako, kad šis baras turi savo aurą. Juk dabar šviežių sulčių galima išgerti kad ir prekybos centre. Pas mus ateina tie, kurie žino, kad mažoje gatvėje ras pasislėpusį barą“, – dėsto pašnekovė ir priduria, kad dažniausiai čia lankosi žmonės, ieškantys asmeninio aptarnavimo, neįpareigojamos aplinkos.

„Tie, kurie mus suranda, jau nebepalieka“, – nuolatiniais klientais didžiuojasi p. Nikiforova.

Dabar senamiesčio sulčių bare dirba 2 žmonės.

Nors, verslininkės teigimu, turėta verslo plėtros pasiūlymų, bent jau dabar savo veiklos apsukų didinti įmonė neketina. Tačiau sulčių ir sulčių kokteilių asortimentą vis tiek keičia, nuolat siūlo naujovių.

Kokias sultis renkasi klientai, priklauso nuo sezono. Žiemą populiaru morkų, greipfrutų sultis gardinti imbieru.

„Lankytojai mėgsta paskanauti ir naujienų. Kai pradėjome į kokteilius maišyti petražolių ir špinatų, nors ir atsargiai, bet klientai ragavo ir šių, kai kam netikėtų, derinių“, – prisimena verslininkė.

Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“.